SYNERGY MULTIVITAMINS & MINERALS WITH LUTEIN – AL

MUILTIVITAMINA DHE MINERALE ME LUTEIN

Çfarë paraqetMULTIVITAMINS & MINERALS WITH LUTEIN?

MULTIVITAMINS & MINERALS WITH LUTEIN është formulë superiore e cila i përmban të gjitha vitaminat dhe mineralet të domosdoshme për mbajtjen e shëndetit të mirë. Ndihmon në metabolizmin e hidrateve të karbonit, yndyrave dhe proteinave.

Vitaminat dhe mineralet janë meterie natyrore të cilat i nevojiten organizmit tonë për rritjen zvillimin dhe funksionimin e tij të duhur. MULTIVITAMINS & MINERALS WITH LUTEIN përmban antioksidantë – vitamina dhe mikroelemente në doza të rekomanduara ditore dhe përdoret si parandalim nga disa sëmundje dhe gjendje të caktuara shëndetësore. Qëllimi i përdorimit të tyre është të kompensohet mungesa që mund të shfaqet për shkak të ushqimit jocilësor, ose për shkak të konsumimit të ushqimit me sasi të vogla të vitaminave dhe mineraleve.

Përshkrim

Veprimi i MULTIVITAMINS & MINERALS WITH LUTEIN

Përfitimi nga marrja e multivitaminave dhe mineraleve është shumë e madhe dhe shumëfishtë. Përveç mbajtjes së llogarisë për ushqimin e drejtë, është e nevojshme marrja shtesë e vitaminave dhe mineraleve në doza adekuate për sigurimin e përkrahjes ushquese maksimale. Studimet kanë treguar se përfitim më të madh nga marrja e rregullt e shtojcave të multivitaminave dhe mineraleve  kanë personat me sëmundje kronike dhe personat më të moshuar. Është vërejtur se se tek ata ulet frekuenca e infeksioneve dhe inflamacioneve, kurse gjatë matjes së telomereve nga kromozomet është dëshmuar se me marrjen e multivitaminave mund të zgjatet jetëgjatësia.

MULTIVITAMINS & MINERALS WITH LUTEIN i japin përkrahje shëndetit dhe mirëqenies së përgjithshme:

  • Duke e neutralizur ndikimin e dëmshëm të radikaleve të lira e përmirëson sistemin imunologjik të organizmit
  • Duke dhënë kontribut për mbajtjen e funksionit normal të zemrës dhe të aktivitetit të enëve të gjakut
  • Duke e përmirësuar disponimin dhe aftësitë njohëse
  • Duke siguruar dendësinë normale të kockave dhe funksionin normal të muskujve
  • Duke marrë pjesë në formimin e elementeve të gjakut dhe membranave qelizore
  • Duke dhënë kontribut për mbajtjen e shikimit, lëkurës, flokëve, mukozës, dhëmbëve në gjendje normale
  • Duke e ulur stresin dhe rraskapitjen dhe duke e përkrahur funksionimin normal të sistemit nervor
  • Duke e ruajtur shëndetin e përgjithshëm të organizmit

Përparësitë e MULTIVITAMINS & MINERALS WITH LUTEIN

  • Përmbajnë doza të rekomanduara të të gjitha vitaminave dhe mineraleve për përdorim oral

Informacion shtesë

Состојка

Количина

ВИТАМИН А (РЕТИНИЛ АЦЕТАТ)

800 mcg

БЕТА КАРОТЕН (ПРОВИТАМИН А)

6mg

ВИТАМИН Ц (АСКОРБИНСКА КИСЕЛИНА)

80 mg

ВИТАМИН Д (ХОЛЕКАЛЦИФЕРОЛ)

10 mcg

ВИТАМИН Е (D-АЛФА ТОКОФЕРОЛ)

30 mg

ВИТАМИН Б1 (ТИАМИН ХИДРОХЛОРИД)

4 mg

ВИТАМИН Б2 (РИБОФЛАВИН)

4 mg

ВИТАМИН Б3 (НИКОТИНАМИД)

16 mg

ВИТАМИН Б6 (ПИРИДОКСИН ХИДРОХЛОРИД)

6 mg

ФОЛНА КИСЕЛИНА

400 mcg

ВИТАМИН Б12 (ЦИЈАНОКОБАЛАМИН)

9 mcg

БИОТИН (D-БИОТИН)

150 mcg

ПАНТОТЕНСКА КИСЕЛИНА (D-КАЛЦИУМ ПАНТОТЕНАТ)

10 mg

КАЛЦИУМ (КАРБОНАТ)

160 mg

ФОСФОР (КАЛЦИУМ ХИДРОФОСФАТ)

125 mg

МАГНЕЗИУМ (ОКСИД)

100 mg

ЦИНК (ОКСИД)

15 mg

ЖЕЛЕЗО (ФЕРО ФУМАРАТ)

18 mg

БАКАР (СУЛФАТ)

2 mg

МАНГАН (СУЛФАТ)

2 mg

ЈОД (КАЛИУМ ЈОДИД)

150 mcg

ХРОМ (ХЛОРИД)

120 mcg

КАЛИУМ (ХЛОРИД)

40 mg

МОЛИБДЕН (НАТРИУМ МОЛИБДАТ)

25 mcg

СЕЛЕН (НАТРИУМ СЕЛЕНИТ)

50 mcg

ЛУТЕИН

3 mg

ВИТАМИН К (ФИЛОКВИНОН)

30 mcg

Препорачано дозирање на MULTIVITAMINS & MINERALS WITH LUTEIN

Една капсула на ден после оброк.